Peniaze, majetok dedičstvo je postrach rodiny?

Autor: František Bartek | 6.4.2013 o 22:40 | Karma článku: 8,49 | Prečítané:  1255x

Je v skutočnosti v dnešnej dobe a spoločnosti potrebné mať peniaze, majetok získaný či už dedičstvom alebo iným spôsobom? Je to v spoločnosti dobrým spôsobom žitia bojovať akýmkoľvek spôsobom dostať sa k majetku či k peniazom? Je potrebné nekalými spôsobmi získavať a podmaňovať si majetok iných? Veď na to aby ľudia boli šťastný netreba mať peniaze, všetok majetok sveta, či nedodaj sa ,,rúhať“ poslednej vôli po najbližšej osobe, ktorá sa rozhodla dobrovoľne tak ako sa možno rozhodla. Je správne dlhé roky sa nezaujímať o najbližších a keď nebodaj príde tá chvíľa, že sa poberie na onen svet, vtedy sa zaujímať, aj keď možno máme to čo nám už dlhé roky patrí? Či záujem po smrti najbližších sa stáva hlasom svedomia? To nik nevie.

Na niektoré otázky hľadám dlho odpovede sám v sebe a v poslednej dobe na základe okolia čo je možné vidieť, počuť alebo nebodaj na vlastnej koži prežiť na posledných pár otázok neviem nájsť odpoveď.

Človek sa rodí na túto Zem, pomyselne nahý, bez ničoho, bez peňazí, bez majetku ale má od prvej chvíli lásku, porozumenie, pochopenie a pokoj. Po čase ako sa človek dostáva do ostatných období svojho života stretáva sa aj s rôznymi problémami, či už v škole, v práci, v rodine. Je fakt možné pouvažovať nad tým, že čím ďalej spoločnosť ľudí postupuje ďalej do ďalších a ďalších rokov tým to je medzi ľuďmi v rámci vzťahov horšie a horšie. Okolo nás sa objavujú vraždy, krádeže, podvádzanie, závidenie ...  A PREČO TO VŠETKO SA DEJE?..... PRE PENIAZE A MAJETOK... lebo každý chce mať všetko, každý chce byť vlastníkom každého no nikto nevidí čo všetko stráca... že stráca rodinu, lásku, porozumenie a na miesto tohto všetko nastáva pohŕdanie, nenávisť, výčitky, bolesť a strach.

Človek je tvor, ktorý sa vie pre  peniaze tak ľahko zmeniť, že zabudne čo v detstve od svojich rodičov dostane vo výchove. Že existuje mnoho prípadov matka, milujúca matka namiesto toho, aby ona jedla dáva svojim deťom. A veru nie len matka ale aj starý rodičia, ktorí by si svoje vnúčatá, vnučky za nič na svete nedali. No nikto na svete nepočíta stým, že niektoré deti sa tým rodičom alebo starým rodičom obráti chrbtom, bude sa nimi pohŕdať, budú ponižovaní až nenávidení. Celý život sa deťom dáva aj to posledné a aká je odmena rodičom a starým rodičom?.....Ticho, žiadne návštevy, ak nastane choroba tak posmievanie, že si vymýšľajú, že im nič nemôže byť, keď ich niečo trápi tak to musia skrývať, aby sa nestali obeťami výsmechu a odsudzovania.

A po tomto všetkom prichádza bohužiaľ aj tá chvíľka, kedy nás milovaní opúšťajú... milovaní pre niektorých, pre tých čo by im dali aj svoj vlastný život, len aby netrpeli, aby neplakali a aby ich nič na svete nikdy nebolelo.  A viete čo vtedy nastáva pre niektorých? To obdobie, kedy sa každý začína zaujímať, kedy každý sa stará alebo nebodaj čuduje, prečo sa tá či oná osoba rozhodla o dedičstve tak či onak. Prečo sa to všetko deje? Lebo nikdy s ničím nebudú spokojní, nikdy nenájdu pokoj a lásku. Áno našli by, kedy sa ich pohľad na hodnoty života zmenili, keby si uvedomili čo pre nás predošlá generácia znamenala a čo je potrebné na to, aby človek bol šťastný či sám zo seba alebo zo svojho okolia. No niektorí to nikdy nepochopia, alebo uvidia potom keď samí to isté budú prežívať čo prežívali naši milovaní, ktorí nás už bohužiaľ opustili, keď boli ešte medzi nami a prežívali v srdciach bolesť, žiaľ, nepokoj a smútok.

A preto, by sme sa nemali nikto z nás pozerať na hodnoty života cez papier peňazí alebo majetok ale cez oči, ktoré nás vidia, cez srdcia ktoré cítia a cez vlastné svedomie, ktoré nás môže po čase trápiť, že sme sa v minulosti správali tak ako sme sa správali k svojim blízkym.

Ako ja, tak možno aj iní čo budú môj príspevok čítať sa nájdu v myšlienkach mojich, no každý vie kam sa môže zaradiť v prostých no bohužiaľ v pravdivých slovách.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?